Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Narodowe Czytanie w Gimnazjum w Szczekocinach

Utworzono dnia 03.10.2018

Uczniowie Gimnazjum im. T. Jarmundowicza w Szczekocinach pod kierunkiem polonistki pani Iwony Lisowskiej, włączyli się po raz kolejny do wspólnego czytania literatury polskiej.
Miło nam było gościć podczas tegorocznej, gimnazjalnej edycji literackiej Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. 
Zostawiliście miłe wspomnienia z lekcji promującej czytelnictwo - za co Wam serdecznie dziękujemy.
Dyrektor 
i Pracownicy MGBP w Szczekocinach

Obraz może zawieraÄ: 3 osoby, ludzie siedzÄ i w budynku

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w Gimnazjum w Szczekocinach

Eksponaty Szczekocińskiej Izby Regionalnej w Archiwum Państwowym w Kielcach.

Utworzono dnia 03.10.2018

Miło nam poinformować, że w trakcie wykładu dra Lecha Frączka prezentowane zostały eksponaty pochodzące ze Szczekocińskiej Izby Regionalnej.

Dnia 26 września 2018 r. w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyło się kolejne seminarium z cyklu „Spotkanie ze źródłem archiwalnym” pt. „Rzemiosło w źródle archiwalnym”.
Organizatorami spotkań są: Wiesława Rutkowska - dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach i dr hab. Beata Wojciechowska prof. UJK - dyrektor Instytutu Historii UJK.
W programie spotkania odbyły się wykłady:
Dr Radosław Kubicki (Instytut Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa UJK), Cechy w życiu politycznym i społecznym polskich miast w dobie I Rzeczypospolitej - ze szczególnym uwzględnieniem przypadku Opatowa,
Dr Lech Frączek "Źródła do historii rzemiosła w okresie rozbiorowym",
Dr Krzysztof Karbownik (Muzeum Wsi Kieleckiej), Zabawkarstwo ludowe Kielecczyzny jako przykład lokalnego rzemiosła "dodatkowego" na podstawie zasobu muzealnego Muzeum Wsi Kieleckiej,
Anna Rogowska (Archiwum Państwowe w Kielcach), Materiały źródłowe do rzemiosła w Kielcach w zasobie Archiwum Państwowego w Kielcach.

Obraz może zawieraÄ: 6 osób, w budynku

czytaj dalej na temat: Eksponaty Szczekocińskiej Izby Regionalnej w Archiwum Państwowym w Kielcach.

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic jest wydawcą pocztówki, która będzie promować Szczekociny

Utworzono dnia 27.09.2018

Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic jest wydawcą pocztówki, która będzie promować Szczekociny i historię szczekocińskiego rzemiosła na spotkaniu historyków i archiwistów w Państwowym Archiwum w Kielcach. 26 września w siedzibie archiwum odbędzie się sesja naukowa pt. „Rzemiosło w źródle archiwalnym”. W programie m.in. wykład członka naszego stowarzyszenia dra Lecha Frączka. 
Pocztówka przedstawia ekspozycję stempli cechowych ze zbiorów Szczekocińskiej Izby Regionalnej przy Miejskiej Bibliotece w Szczekocinach.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

czytaj dalej na temat: Stowarzyszenie Miłośników Historii Szczekocin i Okolic jest wydawcą pocztówki, która będzie promować Szczekociny

Szczekocińska Izba Regionalna wzbogaciła się o kolejne dyplomy

Utworzono dnia 08.08.2018

W ostatnich dniach Szczekocińska Izba Regionalna przy Miejskiej Bibliotece wzbogaciła się o kolejne dyplomy szczekocińskich rzemieślników z lat 1923-1927. Są to udostępnione przez Państwa Ziarkowskich dyplomy majstra kunsztu szewskiego i bednarskiego – Ludwika Kowalskiego i dyplom majstra kunsztu malarskiego Kazimierza Piotrowskiego udostępniony przez Pana Andrzeja Wierzbowskiego.

ZdjÄcie użytkownika Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Szczekocinach.

czytaj dalej na temat: Szczekocińska Izba Regionalna wzbogaciła się o kolejne dyplomy

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Styczeń 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 23

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 91

W poprzednim miesiącu: 160

Wszystkich: 6889